Yoga och stickning

Workshop

Yoga och sticknings-AW

En unik kombination av rörelse, kreativitet och gemenskap väntar dig! Vi startar kvällen med en mjuk yogaklass som landar kroppen efter arbetsveckan – och avslutar med stickning, skratt och en härlig after work-stämning.

Vi börjar med en mjuk yogaklass som hjälper dig att släppa dagens tempo och hitta ro. Efteråt stannar vi kvar för stickning och en enkel after work, där samtal och kreativitet får ta plats i en varm och avslappnad atmosfär. Ta gärna med ditt eget projekt eller låt dig inspireras att börja något nytt. Ett perfekt tillfälle att be om hjälp i fall du kört fast, inspireras av någon annan, eller starta ett nytt projekt med lite vägledning. Proffsiga, erfarna stickare kommer att finnas på plats för att ge tips och hjälp till mindre vana. Även du som aldrig stickat förut är välkommen!

Ett glas vin eller alkoholfritt alternativ samt snacks ingår i priset.

Aktiv Yoga
Klassen bygger upp styrka, rörlighet och mentalt fokus (passar alla)

Yogahala_Viktoria

Kurstillfällen

Yoga med sticknings-AW

Kursperiod: 21 november

Plats: Ringvägen 9 D, in på gården, portkod 1998

Dag: Fredag

Tid: 16.30 - 19.00

Lärare: Viktoria Myrén

Pris: 550 kr

Övrigt: En glas vin/alkoholfritt och snacks ingår.

MJUK YOGA I ETT LUGNARE TEMPO 

Yogan gör dig stark, uthållig och lugn

Kärlek

Kanske fastnar du lätt i prestationstankar och behöver lära dig varva ned, kanske behöver du hitta motivationen. Kanske har du skador eller funktionsnedsättningar som kräver rehabilitering eller anpassning. Kanske längtar du efter mening. Hos oss börjar vi där du är. Sedan fortsätter vi, tillsammans. För att kärlek är den enda möjliga vägen.

Illustration: Stina Wirsen